Raspored po danima natjecanja 2022:

8.7. petak

Registracija, izvlačenje redoslijeda
13,00 – 15,00: registracija natjecatelja
15,00 – 16,00: izvlačenje redoslijeda nastupa
16,00 – 20,00: probe s korepetitorima

9.7. subota

 

Prvi krug Natjecanja
11,00 – 13,30: 1. grupa
***** pauza *****
15,00 – 16,00: 2. grupa

19,00: G. F. Händel Julije Cezar u Egiptu (otvorena generalna proba)
Dirigent: Benjamin Bayl
Dramaturg-redatelj: Marin Blažević
Solistice i solisti: Diana Haller, Anamarija Knego, Dubravka Šeparović Mušović, Sonja Runje, Michaela Selinger i drugi.

10.7. nedjelja

 

Prvi krug Natjecanja (nastavak)
11,00 – 13,30: 3. grupa
***** pauza *****
15,00 – 17,30: 4. grupa

19,00: rezultati prvog kruga

11.7. ponedjeljak

 

Probe polufinalista
10,00: probe polufinalista s korepetitorima (prema dogovoru)

Masterclass – Fabrizio Melano
10,00 – 11,00: prijave za sudionike Natjecanja koji ne sudjeluju u polufinalu
15:00 – 18:00 (4 sudionice/sudionika, 40 minuta intenzivnoga individualnog rada)
18:30 – 21:30 (4 sudionice / sudionika)

12.7. utorak

 

Polufinale Natjecanja
11,00 – 13,00: 1. grupa
***** pauza *****
15,00 – 18,00: 2. grupa

19,00: rezultati

13.7. srijeda

 

Povratne informacije, probe finalista
11,00 – 14,00: razgovor s članovima žirija (povratne informacije) za natjecateljice i natjecatelje koji nisu ušli u finale
14,00 – 16,00: prijave za masterclass Cheryl Studer i Fabrizia Melana (prijava za sve sudionike i sudionice Natjecanja)

Probe s orkestrom
11,00 – 14,00: proba s orkestrom
19,00 – 22,00: generalna proba

14.7. četvrtak

 

Gala koncert – finale Natjecanja, dodjela nagrada
19,00: Gala koncert finalista Natjecanja
Riječki simfonijski orkestar
Dirigent: Simon Krečič

15.7. petak

 

Masterclass – Cheryl Studer
10,00 – 13,00 (4 sudionice/sudionika, 40 minuta intenzivnog individualnog rada)
18,30 – 21,30 (4 sudionice/sudionika)

Masterclass – Fabrizio Melano
15:00 – 18:00 (4 sudionice/sudionika)

16.7. subota

 

Masterclass – Cheryl Studer
10,00 – 13,00 (4 sudionice/sudionika, 40 minuta intenzivnog individualnog rada)
18,30 – 21,30 (4 sudionice/sudionika)

Masterclass – Fabrizio Melano
15:00 – 18:00 (4 sudionice/sudionika)